Jumtu montāža

Jumts ir kā mājas vizītkarte – tas jau no tāluma radīs pirmo iespaidu par saimniekiem. Namā ar labu jumtu būs patīkams mikroklimats, labāk turēsies siltums un būs droši uzturēties, tāpēc rūpīgi jāizvērtē, kādu segumu liksiet savam mājoklim un kādiem ekspertiem uzticēsiet veikt montāžas darbus.

Kādu segumu izvēlēties jumta montāžai?

Dakstiņi. Šo uzskata par mūsu klimatiskajiem apstākļiem piemērotāko segumu, kas ilgi kalpo un labi izskatās.
Skaidas. Skaidu jeb lubiņu jumtu lielākā priekšrocība ir ekoloģiskums, dabīgums. Visbiežāk jumtiem izmanto egles, priedes vai apses skaidu plāksnes.

Zaļais jumts. Vizuāli visinteresantākais jumts – uz firmas uzklāj atbilstošus pamatnes materiālus, virs kuriem audzē zāli un sūnas.

Bitumena jumts. Piemērots taisniem vai pavisam lēzeniem jumtiem, to karstu klāj uz virsmas. Viens no lētākajiem un ātrāk uzstādāmajiem jumtiem.

Bitumena šindeļi. Piemēroti sarežģītas formas jumtiem. Vienkārša uzklāšana, taču jāņem vērā, ka katra plāksne ir atsevišķi jāstiprina ar naglām, tāpēc tas aizņem vairāk laika.

Metāls. Plašas krāsu un formu izvēles iespējas, kas ļauj radīt dizainiski daudzveidīgus risinājumus. Ekspluatācijas laikā, ja rodas vēlme, iespējams pārkrāsot. Mīnuss – šis ir skaļš jumts (to īpaši pamanīsiet lietus laikā).

Dabīgais šīferis. Lielākā priekšrocība ir ilgmūžība – šādi jumti kalpo pat 100 un vairāk gadus, taču jārēķinās, ka šis būtībā ir akmens jumts, tāpēc ir smags un konstrukcijām jābūt īpaši izturīgām.

Bezazbesta šīferis. Laba alternatīva agrākā veselībai nedraudzīgā šīfera vietā. Salīdzinoši lēts un kvalitatīvs seguma veids, ko iespējams izvēlēties dažādās krāsās.

Kā norit jumtu montāža?

Jumta montāža sākas ar darbu plānošanu – ir jāizlemj, kāda būt piemērotākā jumta izolācija, kāds jumta segums atbilst jūsu vēlmēm un iespējām, jāizplāno veicamie darbi un nepieciešamie materiāli, kā arī jāizveido sastatnes un citi darba drošības elementi.

Jāsaprot, ka jumta montāža ir komplekss pasākumu kopums, kas sevī ietver arī vecā seguma demontāžu, difūzijas plēves ierīkošanu, seguma nomaiņu, lietus ūdeņu noteksistēmas izveidi, drošības elementu montāžu, skursteņa ierīkošanu un apdari, jumta dzejas ierīkošanu, ventilācijas izvadu izbūvi utml.

Sazinies ar mums, ja Tev nepieciešama jumtu montāža!