Jumtu noteku montāža

Dažkārt jumta izbūves procesā namu saimniekiem ir maldīgs priekšstats, ka bez ūdens noteksistēmām var iztikt, jo uz jumta taču ūdens tāpat neuzkrāsies un tā ir iespēja ietaupīt izmaksas. Patiesībā notekas pasargā ne tikai pašu jumtu, bet arī ēkas sienas un pamatus no mitruma un tā uzkrāšanās lietus laikā. Notekas iespējams uzstādīt reizē ar jumtu vai vēlāk. Ūdens noteksistēmā ietilpst vairāki dažādi elementi, kuri uz jumta fasādes tiek uzstadīti, ievērojot atbilstošu secību.

Kas jāņem vērā, plānojot noteksistēmas?

Populārākās ir divu veidu notekas – skārda un plastmasas. Plastmasas priekšrocības ir tas, ka to neietekmē temperatūru svārstības, tas nerūsē, ir viegli stiprināmas, tomēr no tām būs grūti izveidot liektas formas notekas. Savukārt skārda notekas ar polimēra pārklājumu izmaksā lētāk, taču arī tās ir noturīgas pret apkārtējās vides ietekmi, kamēr netiek sabojāts ārējais polimēra pārklājums.

Notekcaurules stiprina pirms jumta uzklāšanas pie spārēm vai latojuma, bet iespējams stiprināt arī pie vējdēļa vai ēkas sienas. Mainot notekcaurules, vēlams mainīt arī to stiprinājumus.

Lai ūdens nekrātos caurulēs, montējot noteksistēmas īpaši būtiski ir ievērot slīpumu. Vēlamais kritums notekcaurulēm gar jumta malu ir pieci milimetri metrā. Slīpumu jāiezīmē un jāizplāno vēl pirms montāžas, lai darbi noritētu iespējami precīzi. Vertikālo notekcauruļu skaits atkarīgs no jumta izmēra. Līdz 12 metru garai jumta malai pietiks ar vienu vertikālo notekcauruli. Ja malas ir garākas, notekcaurules jāveido katrā jumta stūrī. Savukārt cauruļu diametru jāizvēlas atbilstoši jumta kopējai platībai – jo lielāks jumts, jo lielāka diametra caurules nepieciešamas.

Sazinies ar mums, ja nepieciešama jumtu noteku montāža!