Ko darīt, ja tek jumts?

vīrietis labo tekošu jumtu

Visbiežāk jumta defekti atklājas pavasarī, kad pēc ziemas sala seko atkusnis. Jumta tecēšanu ir teju neiespējami nepamanīt – vispirms uz griestiem veidojas mitruma plankumi, bet, ja to ignorējam, griesti sāks pilēt vistiešākajā šī vārda nozīmē.

Tekoša jumta novērtēšana

Ja tiek konstatēts, ka jums tek, vispirms jānovērtē situācijas nopietnība. Ja segums ir vecs, piemēram, tas ir no azbesta šīfera, plaisas un robi tajā var parādīties arvien vairāk un vairāk, tāpēc nopietni jāapsver iespēja veikt jumta seguma nomaiņu uz jaunu, pretējā gadījumā remontdarbi var sākt kļūt par ikdienu.

Lai labāk apsekotu jumtu, uz tā vēlams uzkāpt, taču uz bojāta jumta tas jādara uzmanīgi. Vēlams izveidot platas koka laipas, kas ļaus drošāk pārvietosies pa jumtu, vēl vairāk nesabojājot segumu. Ja jums ir apaudzis ar sūnām, pirmais solis ir tā tīrīšana, dažkārt ar to pat pietiek, lai novērstu jumta tecēšanu. Jebkurā gadījumā vēlams piesaistīt speciālistus, jo pašiem kāpt uz jumta un bez iepriekšējas pieredzes mēģināt situāciju glābt saviem spēkiem nebūs ne droši, ne prātīgi.

Svarīgs ne tikai jumta segums

Bojātās vietas vislabāk var pamanīt lietus laikā vai pēc tā – tur veidosies plankumi, kas būs īpaši labi pamanāmi, ja jumts nav siltināts. Savukārt siltinātam jumtam par bojājumiem liecinās pelējums uz siltinājuma vai koka konstrukcijām, līdz ar to reizē ar remontu var būt nepieciešams mainīt arī siltinājumu, lai apturētu jumta konstrukciju bojāšanos.

Katram jumta segumam savs risinājums

Tekoša jumta remonts būs vistiešākajā veidā atkarīgs no konkrētā seguma veida. Ja ēkai ir, piemēram, dakstiņu jumts un kāds no dakstiņiem laika gaitā ir kļuvis nestabils, zem tā ir pakļuvis mitrums, iespējams, pietiks vien ar konkrētā dakstiņa nomaiņu, lai jumts atkal pildītu savas funkcijas. Ja jumtu sedz sākumā jau pieminētais azbesta šīferis, kuru nomainīt šobrīd nav finansiālu iespēju, remontam var izmantot pašlīmējošo hidroizolācijas lenti, bojātajai vietai to līmējot gan no ārpuses, gan iekšas.

Tekoša jumta remonts ir atbildīgs darbs

Jumta remonts jebkurā gadījumā ir atbildīgs darbs, jo no kvalitatīva, savas funkcijas pildoša jumta atkarīgs mikroklimats ēkā, kas jo īpaši būtiski ir dzīvojamos namos. Tāpēc ir vērts pieaicināt pieredzējušus ekspertus. Namdari.lv komandā ir speciālisti, kuri gatavi palīdzēt gan jumta remonta, gan nomaiņas darbos.