Ar ko atšķiras metāla jumti?

pelēks metāla jumts

Metāla jumti māju būvniecībā tiek izmantoti jau patiesi sen, un tas ir viens no populārākajiem jumta segumu veidiem Latvijā. Tie izskatās labi, ir pieejama plaša krāsu izvēle, arī cena ir salīdzinoši demokrātiska un uzklāšana neaizņem pārlieku daudz laika. Mūsdienu tehnoloģijas ir attīstījušās, metāla loksnes tiek labi apstrādātas, līdz ar to kalpo ilgi. Kas vēl?

Metāla jumtu priekšrocības

Būtiskākās metāla jumtu priekšrocības ir šādas:

  • plaša krāsu toņu un faktūru izvēle;
  • pareizi uzstādīta metāla jumta kalpošanas laiks ir ļoti ilgs – šāds jumts var kalpot pat tikpat ilgi, cik pats nams;
  • metāls ir noturīgs pret apaugšanu, pelējumu, uguni, kaitēkļiem;
  • salīdzinoši viegls segums;
  • šis segums ir piemērots dažādiem jumtiem, arī tādiem, kuriem ir salīdzinoši mazs slīpums;
  • salīdzinoši zemas izmaksas;
  • ja rodas bojājumi no, piemēram, uzkrituša koka, ērti nomainīt konkrētu loksni.

Trūkumi

Protams, kā jau katram seguma veidam, arī šim ir daži trūkumi. Zem šiem jumtiem veidojas kondensāts, kas var nokļūt bēniņos un siltumizolācijā, tāpēc noteikti jāieklāj pretkondensāta plēve un jāparūpējas par pareizas ventilācijas izveidi. Tāpat dažkārt cilvēkiem traucē, ka šis ir salīdzinoši skaļš jumta segums – stipra lietus vai krusas gadījumā nama iemītniekiem tas būs dzirdams.

Metāla jumtu montāža

Metāla jumti ir salīdzinoši viegli uzstādāmi, līdz ar to arī montāžas izmaksas ir zemas. Tiesa, pats veicamo darbu apjoms ir atkarīgs arī no izvēlētā seguma formas, plāksnes var būt viļņotas, profilētas vai valcētas. Visvieglāk uzklājamās ir viļņotās un profilētās loksnes, tās tiek skrūvētas pie latām, bet valcētās – savstarpēji savienotas ar speciāliem stiprinājumiem, līdz ar to jumta segums ir ūdensdrošāks.

Metāla segumi ir piemēroti jumtiem, kuru slīpums ir vismaz 12 grādi, taču dažos gadījumos to iespējams uzstādīt pat jumtiem ar vien 8-9 grādu slīpumu, izmantojot atbilstošus savienojumus un hidroizolāciju.

Metāla jumtu montāža ir viens no darbiem, ko ar prieku veiks Namdari.lv jumiķi. Sazinieties ar mums, lai iegūtu precīzāku informāciju par veicamajiem darbiem, izmaksām un citiem jautājumiem!